Photo Photo Photo Photo

Ochranáři se prošli zimní krajinou

První letošní společnou vycházku absolvovali o tomto víkendu rokycanští ochránci přírody. Jejich cílem tentokráte byly Kokotské rybníky obklopené lesy, takže pozornost byla věnována především pozorování lesních druhů živočichů. Sraz všech zájemců byl tradičně v hodin před sídlem rokycanských ochránců přírody ve Švermově ulici v Rokycanech a účast byla i tentokráte velice pěkná. Téměř dvacet zájemců nejen z řad dětí se vydala na zhruba třinácti kilometrovou trasu, které vedla okolo Klabavské nádrže, dále pak po turistické značce ke Kokotským rybníkům a do Chrástu na vlak. Hned po úvodním slově, které bylo věnováno zaměření vycházky, se účastníci dozvěděli i o dalších plánech rokycanských ochránců přírody z letošního nabitého kalendáře akcí. Nejbližší velkou připravovanou akcí je v této chvíli asi odborný seminář zaměřený na myslivost. Ten se uskuteční 23. února v rokycanské Sokolovně a zavede nás do tajů získávání dotací, lovecké kynologie, problematiky netopýrů, preparací trofejí či určování stáří ulovené zvěře. Nicméně program může být dále doplňován. Z dalších akcí je pak přitažlivá další série vycházek, např. 16. února na Berounku nebo 23. března na Kozel. Zajímavých akcí je však pochopitelně více, přičemž úplný seznam najdete na www.csop.erc.cz v sekci kalendář akcí.

Celodenní vycházka, které přálo nejen počasí, se vydařila. Na Klabavské nádrži jsme měli šanci obdivovat hejna kachen divokých, několik volavek popelavých a zhruba padesátku kormoránů velkých, kteří k nám přilétají zimovat a dělají vrásky na čelech rybářů. S povděkem bylo přijato i opékání přinesených pochutin na ohni, což je nedílnou součástí každé terénní akce rokycanských ochránců přírody. Sympatická je i skutečnost, že se našich akcí zúčastňují nejen děti, ale i ostatní věkové kategorie, tudíž naše činnost oslovuje skutečně širokou veřejnost. Nutno podotknout i fakt, že naše organizace se cílevědomě věnuje nejen ekologické výchově, ale především záchraně volně žijících živočichů a výchově dětí a mládeže. Máte-li i Vy zájem stát se našimi aktivními členy, budeme jedině rádi. Pokud však chcete jen pasivně naši činnost podporovat, můžete tak učinit odesláním dárcovské sms zprávy ve tvaru DMS ZVIREVNOUZI ROKYCANY na telefonní číslo 87777 / hodnota DMS činí 30,- Kč, příjemce Vaší pomoci obdrží nejméně 27,- Kč /. Děkujeme.

Trasa byla skutečně náročná, ale nikdo nelitoval. Kromě zasněžené krajiny jsme měli šanci obdivovat vytvořenou naučnou stezku vhodnou i pro děti, zajímavý příběh čertovského kamene či velký smrk, který jistě skrývá své tajemství. Domů jsme se rozcházeli plni dojmů po úspěšně prožitém dni, kde nebylo nouzi nejen o legraci, ale i o zajímavé informace z fauny a flóry zimní přírody.

Menu

Podporovatelé

logo Plzeňský kraj

logo Středočeský kraj

logo MŽP

logo MŠMT

logo Lesy ČR

logo NET4GAS

logo MZE

logo Ochrana přírody

logo NF Veolia

logo Nadace ČEZ


Město Rokycany
Obec Hlohovice
Město Králův Dvůr
Město Hořovice
Obec Osek
Obec Chrustenice
Město Beroun
JUDr. Majer
MUDr. Blecha

Dárcovká SMS

Jednorázově lze podpořit naše zařízení finanční částkou v hodnotě 30, 60 nebo 90 Kč odesláním sms na telefonní číslo 87777 ve tvaru:
DMS ZVIREVNOUZI ROKYCANY 30
DMS ZVIREVNOUZI ROKYCANY 60
DMS ZVIREVNOUZI ROKYCANY 90
Pokud chcete naši stanici podporovat dlouhodoběji, lze odeslání realizovat na telefonní číslo 87777 ve tvaru:
DMS TRV ZVIREVNOUZI ROKYCANY 30
DMS TRV ZVIREVNOUZI ROKYCANY 60
DMS TRV ZVIREVNOUZI ROKYCANY 90
Záchranná stanice Rokycany tak získá každý měsíc zvolenou částku. Nastavení lze kdykoli bezplatně zrušit pomocí sms ve tvaru:
STOP ZVIREVNOUZI
na telefonní číslo 87777
Děkujeme Vám
logo ZVN logo NSlogo DMS

Sociální Sítě

TOPlist

Naše adresa

29/01 ZO ČSOP Rokycany
Švermova 748/II
337 01 Rokycany


Tel/Fax/záznamník: 371 722 686
Mobil: 603 239 922 Pavel Moulis
E-mail: pavel.moulis@tiscali.cz